Na všechny objednávky doprava ZDARMA!

Carci Reagent

Díky testu Carci Reagent snadno a rychle zjistíte, zda máte zvýšenou pravděpodobnost onkologického nebo jiného závažného onemocnění. Včasnou diagnózou výrazně zvýšíte šanci na uzdravení.

1 740 Kč 1 740 Kč / 1 ks
Dostupnost: Skladem (>3000 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Carci Reagent
Snadno a bezbolestně
Snadno a bezbolestně
Výsledek do pěti minut
Výsledek do pěti minut
Spolehlivá metoda
Spolehlivá metoda
Pohodlně z domova
Pohodlně z domova

Detailní popis produktu

Carci Reagent je test pro zjištění orientačního množství tyrosinu v moči. Tyrosin je jednou z 20 základních proteinogenních aminokyselin a může sloužit jako přenašeč pro různé typy rakoviny. Test přítomnost látky odhalí prostřednictvím chemické reakce, která vyvolá viditelné barevné změny.

Vědecké studie potvrdily, že test Carci Reagent dokáže odhalit možný výskyt:

  • gastroezofageální rakoviny

  • rakoviny prsu

  • rakoviny plic

  • rakoviny žlučníku a slinivky břišní

  • karcinom dělohy

 

Jak test funguje?

Test je založen na vylepšené metodě Millonova činidla (Millon's reagent), kdy se sleduje zvýšené množství tyrosinu (monohydrických fenolových aminokyselin a jejich metabolitů) v moči. Jakmile se moč smíchá s reakční látkou v testovací ampuli, dojde k viditelné změně barvy. Reakční barvu lze využít ke zjištění možných změn a poruch v látkové výměně uvnitř lidské buňky.

 

Jak test provést?

Test provádějte pouze při dobrém zdravotním stavu. Doporučujeme v době minimálně 48 hodin před provedením testu vynechat potraviny s vysoký obsahem bílkovin, s vysokým obsahem tuku, mléčné výrobky, kávu, čaj a alkohol.

Jedná se například o tyto potraviny: sýr, čokoláda a citrusové ovoce, konzervované sardinky, rajčata, mléko, nápoje s kyselinou mléčnou, sýr, zvířecí játra, hovězí maso, jogurt, kondenzované mléko, klobása, šunka, kvašené potraviny, fazole, čočka, ananas, banány, fíky, hroznové víno, ocet, mořské plody a ryby.

 

1. K vyšetření použijte vždy čerstvou první ranní moč (střední proud moče). Moč odeberte do libovolné čisté nádoby bez stop mycích prostředků a dezinfekcí.

2. Pomocí ochranné plastové krytky zakryjte ampulku a opatrně ulomte její špičku. S ampulkou zacházejte opatrně, obsahuje kyselinu. Test proveďte okamžitě po otevření ampulky.

3. Nasajte do kapátka vzorek moči.

4. Přidejte 3 ml moči do ampulky (opakujte do té doby, dokud nenaplníte moč po rysku na ampulce).

5. Po 3-5 minutách působení porovnejte zbarvení tekutiny (nebo možného sedimentu) s přiloženou barevnou stupnicí.

6. Po vyhodnocení reakční barvy v tabulce zjistíte orientační množství tyrosinu v moči. Při pozitivním výsledku, prosím, dbejte rad v příbalovém letáku.

 

Jak číst výsledky?

Po více než 10 minutách od provedení testu již výsledky nelze číst.

 

Vyhodnocení (dle barevné stupnice přiložené v balení):

Výsledek č. 1, 2, 3: NEGATIVNÍ – Obsah tyrosinu v moči není zvýšený.

Výsledek č. 4, 5: POZITIVNÍ – Obsah tyrosinu v moči je mírně zvýšený. Doporučujeme

konzultovat výsledek s lékařem a zajímat se o zdravotní stav.

Výsledek č. 6, 7, 8: POZITIVNÍ – Obsah tyrosinu v moči je významně zvýšený. Doporučujeme navštívit lékaře a řešit výsledek testu bezodkladně.

Výsledek č.9 - Test se nezdařil.

 

Výsledek testu může být falešně pozitivně ovlivněn např. hormonálními léky, léky na leukémii, etanolovými extrakty v tradiční medicíně, neurologickými léky, aminokyselinovými léky a živinami, proteinovými léky a léky na bázi kyseliny salicylové.

Výsledek testu může být ovlivněn jak falešně pozitivně, tak falešně negativně skladbou potravin a živin.

V poslední řadě může výsledek ovlivnit fyzický stav pacienta (únava, stres) nebo jiné nemoci jako diabetes, bilirubinémie (onemocnění jater), žaludeční vředy (Helicobacter pylori) či další nemoci, které způsobují neobvyklé zbarvení moči.

 

TEST JE POUZE ORIENTAČNÍ!

Výsledky testu je nutné konzultovat s lékařem. Test je určen k jednorázovému použití. Test je určen pro osoby starší 18 let.

Více informací naleznete v přiloženém příbalovém letáku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Diagnostické testy a doplňkové služby
Obsah: 1 ks Ampulka s 0,6 ml ± 0,05 ml činidla (čirá kapalina) 1 ks Kapátko 1 ks Barevná škála výsledků testu 1 ks kupon se značkou QC K provedení testu také potřebujete: 1 kus nádoby na sběr čisté moči (není součástí dodávky)
Skladovací a provozní teplota: Die Lagerung des unbenNepoužitý přípravek skladujte v suchém uzavřeném prostředí při teplotě 5°C až 40°C. Provozní teplota testu je mezi 5°C a 40°C s dobou odezvy 3 až 5 minut.utzten Produkts erfolgt in einer trockenen, geschlossenen Umgebung bei einer Temperatur von 5 °C bis 40 °C. Die Betriebstemperatur des Tests liegt zwischen 5 °C und 40 °C mit einer Reaktionszeit von 3 bis 5 Minuten.
Složení: Octan zinečnatý, kyselina dusičná, uhličitan lithný, dusitan sodný, trihydrát octanu sodného, ​​peroxid vodíku (30%), destilovaná voda.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: