Na všechny objednávky doprava ZDARMA!

Hydrex Test na okultní krvácení ve stolici FOB

FOB TEST – test na okultní krvácení ve stolici!
Určený pro samotestování. Výsledek již po 5 minutách.

239 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
26.2.2024
Hydrex Test na okultní krvácení ve stolici FOB
Bezbolestný a snadný
Bezbolestný a snadný
test zvládnete sami bezbolestně a není potřeba se na něj připravovat
Rychlý výsledek
Rychlý výsledek
výsledek testu budete znát do 5 minut
Spolehlivý
Spolehlivý
významná senzitivita na maligní nádory 96,70 % a specifikace u zdravé populace 99,40 %
Z pohodlí domova
Z pohodlí domova
Nikam nemusíte chodit. Odběr vzorku provádíte doma.

Detailní popis produktu

Detekční test pro okultní krvácení ve stolici představuje jedinečný nástroj v boji proti kolorektálnímu karcinomu. Bohužel může toto onemocnění asymptomaticky postupovat po mnoho let a často je odhaleno až ve velmi pokročilém stadiu.

Z tohoto důvodu by měli všichni jednotlivci starší 35 let absolvovat minimálně jedno roční vyšetření na okultní krvácení. V případě rodinné anamnézy kolorektálního karcinomu by měly pravidelné kontroly začít již v 25 letech.

FOB TEST představuje plně spolehlivý diagnostický prostředek určený pro domácí použití. Jeho citlivost umožňuje identifikovat specifické množství krve ve stolici, což může signalizovat patologické změny v tlustém střevě.

Test je specifický pro lidský hemoglobin, což znamená, že není nutné dodržovat žádnou dietu před provedením testu.

FOB Test sestává z testovací destičky, nádobky s extrakčním roztokem a aplikátoru pro odběr vzorků stolice. Před provedením testu je důležité prostudovat návod k použití, který je součástí balení.

Test se provádí ihned po defekaci, přičemž aplikátor je ponořen na tři různá místa odebrané stolice do hloubky 1 cm. Je klíčové, aby vrstva stolice byla tenká, jinak by mohl být test neplatný.

Po odebrání vzorků vložte aplikátor zpět do nádobky s roztokem, uzavřete a důkladně protřepejte, aby se vzorek smísil s činidlem. Poté odlomte plastový hrot na druhé straně nádobky a nalijte 2 kapky roztoku do kulatého okénka na testovací destičce.

Výsledky testu by měly být odečteny po 5 minutách. Pokud se to nestihne a uplynulo více než 10 minut, měl by se test opakovat. Přítomnost dvou růžových pruhů ve výsledkovém okénku naznačuje detekci skryté krve ve stolici. V případě, že se objeví pouze kontrolní proužek C, výsledek je negativní.

Jak provést test? K provedení FOB TEST testu na zdravém střevě stačí odebrat vzorek stolice do suché a čisté nádobky. Samotná diagnóza by měla být provedena ihned po odběru vzorku, kde čas nehraje klíčovou roli.

Při používání testu pamatujte také na:

  • Během menstruace a do 3 dnů po jejím nástupu nestříhejte vzorky stolice.
  • Neodebírejte vzorek, když hemoroidy krvácejí, je v moči zjištěna krev nebo jsou poškozeny krevní cévy při vyprazdňování.
  • Nejméně 48 hodin před vyšetřením se zdržte alkoholu, aspirinu a jiných léků.

 

1) Uchopte přiloženou nádobku, odšroubujte modrý uzávěr a použijte jej k odběru vzorku stolice pro testování.

2) Vzorek se odebírá zašroubováním hrotu aplikátoru do tří různých míst stolice do hloubky cca 1 cm. Nasátá látka by měla špičku aplikátoru pokrýt tence, jinak může být výsledek testu neplatný.

3) Aplikátor vložte zpět do nádobky s extrakčním roztokem, uzavřete a silně protřepejte.

4) Držte nádobku na vzorky modrým uzávěrem směrem nahoru a odšroubujte spodní bílý kryt.

5) Aby se vzorek důkladně promíchal, nádobou silně protřepejte a pomocí ubrousku odlomte její hrot. 

6) Pomocí tlaku na stěny nádoby naneste tři kapky roztoku do kulatého okénka na testovací destičce. Dávejte pozor, abyste s ním nepřišli do fyzického kontaktu. Měřte 5 minut a odečtěte výsledky testu. Vyhoďte zbývající vzorek do záchodu.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Diagnostické testy
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: